dzieciprzyplanszy.pl

Blog tematyczny o grach dla dzieci i rodzicielstwie.

Krem z filtrem dla niemowląt – przed czym skutecznie chroni?

Krem z filtrem dla niemowląt – przed czym skutecznie chroni?

Ochrona skóry przed promieniami słonecznymi jest niezwykle ważna w każdym wieku i to przez cały rok. Warto jednak wiedzieć, iż w przypadku niemowląt odgrywa ona kluczową kwestię, gdyż uszkodzenia skóry mogą niestety w późniejszych latach powodować powstawanie niebezpiecznych chorób, a chodzi tutaj głównie o nowotwory.

Dowiedz się, dlaczego krem z filtrem dla dzieci i niemowląt to nieodzowny element ich pielęgnacji.

Skóra niemowląt jest dużo bardziej narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych, gdyż dużo szybciej ulega poparzeniu. Dodatkowo osoby, które w dzieciństwie doznały poparzeń słonecznych są bardziej narażone na ryzyko rozwoju niebezpiecznego nowotworu skóry, jakim jest czerniak. Z tego też względu odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna dla niemowląt to coś, o czym nie możemy zapominać już od dnia narodzin naszej pociechy. Warto również wiedzieć o tym, że krem z filtrem dla noworodka stosowany regularnie może spowodować ograniczenie rozwoju znamion pochodzenia melanocytowego.

Podpowiedzi od eksperta o bezpiecznym doborze kremów z filtrem dla dzieci i niemowląt.

Krem przeciwsłoneczny dla dzieci, który możemy znaleźć na stronie https://drmaxdrogeria.pl/mama-i-dziecko/pielegnacja-dziecka/ochrona-przeciwsloneczna, powinien mieć przede wszystkim prosty i przyjazny skład, gdyż skóra każdego noworodka jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Równie istotne jest to, aby zawierał w swoim składzie wyłącznie filtry mineralne, które działają wyłącznie na powierzchni skóry. Krem z filtrem od 1. miesiąca życia powinien również zawierać dodatkowe składniki takie jak alantoina, D-panthenol, olej lniany, czy też witaminy A i E. Kolejną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, kupując krem ochronny dla dzieci jest wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF), który powinien wynosić od 30 do 50. Nie każdy krem dostępny w sklepach przeznaczony jest dla niemowląt. Z tego też względu warto zwrócić uwagę na informację o tym, że dany kosmetyk przeciwsłoneczny może być stosowany od 1. dnia życia.

Jak należy stosować kremy z filtrem u niemowląt?

Krem dla niemowląt z filtrem powinien być stosowany zgodnie z instrukcjami, które znajdują się na opakowaniu. Zwykle zaleca się aplikowanie go na ok. 15-20 minut przed wyjściem na słońce. W celu prawidłowej fotoprotekcji należy pamiętać o tym, aby krem aplikować na skórę co około dwie godziny, a także bezpośrednio po kąpieli, czy też po wytarciu skóry dziecka ręcznikiem.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij