dzieciprzyplanszy.pl

Blog tematyczny o grach dla dzieci i rodzicielstwie.

Gra Baba Jaga – opis i zasady gry

Gra Baba Jaga – opis i zasady gry

Baba Jaga to gra, w której zadaniem jest uciec przed złą czarownicą i rzucić na nią trzy zaklęcia, aby ją pokonać. Gra nawiązuje do postaci Baby Jagi, znanej z bajek i baśni słowiańskiego folkloru. Sprawdź, czy warto zakupić tę grę i jakie są jej zasady z artykułu poniżej.

Agenda:

  • Zawartość pudełka
  • Zasady gry Baba Jaga

Zobacz także: https://www.dzieciprzyplanszy.pl/zolwie-z-galapagos/

Baba Jaga – gra dla rodziny

Gra planszowa „Bajkogra: Baba Jaga” jest przeznaczona dla 2-5 graczy powyżej 6 roku życia. W tej grze, gracze będą mieli okazję wcielić się w rolę Baby Jagi lub dzieci uciekających przed nią. Aby odnieść sukces, potrzebna będzie dobra pamięć i refleks. Gra została wykonana z dbałością o szczegóły, co podobnie jak w przypadku pierwszej części serii, stanowi o jej wysokim poziomie.

Gra planszowa „Bajkogra: Baba Jaga” jest nie tylko zabawna, ale także edukacyjna, ponieważ rozwija pamięć i refleks graczy. Gra jest również pięknie wykonana i przyciąga uwagę swoim wspaniałym designem.

Zawartość pudełka

Po otwarciu opakowania gracze zobaczą dwie książeczki, instrukcję zasad, krótkie opowiadanie, zestaw żetonów Lasu (z jednej strony Las, a z drugiej Składnik), 10 żetonów Trasy Lotu Baby Jagi, 1 żeton Domku Baby Jagi, 20 kart zaklęć oraz figurkę Baby Jagi.

Zasady gry

Podczas rozgrywki gracze wcielają się na zmianę w Babę Jagę i uciekające przed nią dzieci. Aby zakończyć grę zwycięsko, gracze muszą uzbierać składniki potrzebne do wykonania trzech zaklęć, poszukując ich w lesie w trakcie, gdy Baba Jaga poszukuje ich. W tym czasie, aktywny gracz odkrywa wierzchnią kartę zaklęcia, która przedstawia cztery składniki. Następnie poszukuje ich w lesie, odkrywając po jednym składniku i zakrywając te, które nie pasują.

W trakcie, gdy gracz przeszukuje las, pozostali gracze na zmianę poruszają figurką Baba Jagi. Jeśli Baba Jaga doleci do końca linii i z powrotem, a gracz nie zdążył skompletować zaklęcia, odkłada on je na spód swojej talii zaklęć. Jednakże, jeśli graczowi uda się uzbierać potrzebne składniki, może użyć zaklęcia, wprowadzając różne urozmaicenia, takie jak zmiana dystansu trasy Baby Jagi, podmiana miejsc składników, zmiana wymagań ilości składników w przyszłych zaklęciach i wiele innych.

Efekty zaklęć mogą wpłynąć na grę w różny sposób. Niektóre z nich pomagają aktywnemu graczowi, podczas gdy inne utrudniają zadanie innym. Przykładowo, jednym z efektów jest „Oślepiające światło”, które pozwala wybrać przeciwnika, który musi zakryć oczy ręką, a następnie patrzeć tylko jednym okiem i to przez palce, kiedy będzie aktywnym graczem. Innym przykładem jest „Szybszy niż wiatr”, który pozwala aktywnemu graczowi dołożyć jeden kafelek do toru lotu Baby Jagi na początku swojej kolejnej tury, co da mu więcej czasu na poszukiwanie przedmiotów. Efekt „Z palcem w nosie” umożliwia natomiast graczowi potrzebę o jeden składnik mniej w swojej następnej turze, aby udało mu się wykonać zaklęcie.

Podczas rozgrywki przydatne są dobra pamięć i niezły refleks, ponieważ Baba Jaga może okazać się niezwykle szybka i sprytna. Gra Bajkogra: Baba Jaga to świetna rozrywka dla całej rodziny, która pozwala dzieciom rozwijać umiejętności takie jak logiczne myślenie, pamięć, zdolności obliczeniowe, a jednocześnie przynosi dużo frajdy i emocji.

FAQ

Jak długo trwa jedna gra Baba Jaga?

Gra trwa od 15 do 30 minut, w zależności od liczby graczy i ich umiejętności.

Czy można grać w Baba Jagę z dwójką graczy?

Tak, gra jest przeznaczona dla 2-5 graczy.

Jakie są sposoby na wygraną w grze Baba Jaga?

Gracze muszą uzbierać składniki potrzebne do wykonania trzech zaklęć, a pierwszy gracz, który wykonuje trzy zaklęcia, wygrywa grę.

Udostępnij