dzieciprzyplanszy.pl

Blog tematyczny o grach dla dzieci i rodzicielstwie.

Jak spędzić czas z dziećmi podczas śnieżnych dni?

Jak spędzić czas z dziećmi podczas śnieżnych dni?

Wiele z nas zimą większość czasu spędza się w domu. Nie oznacza to jednak, że nie można się w nim dobrze bawić. Gdy spadnie śnieg, warto także wyjść na dwór. Zimowych szaleństw na sankach powinno przecież spróbować każde dziecko bez wyjątku!

Dziecięce zabawy na świeżym powietrzu

Nie ulega wątpliwościom, że wiosna i lato to idealny czas na zabawy na dworze. W tych miesiącach na zewnątrz jest przecież przyjemnie ciepło, a niekiedy wręcz gorąco. Razem z dziećmi można wówczas grać w piłkę, bawić się w piaskownicy, jeździć na rowerach, rysować kredą chodniki itd. Nie trzeba martwić się upływającymi godzinami, bo w trakcie wakacji aktywności na świeżym powietrzu są nie tylko przyjemne, ale i niezbędne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Niestety, nieco inaczej bywa zimą.

Gdy na dworze jest zimno, czasem wręcz mroźno – czas spędzony poza domem należy ograniczyć. Nie oznacza to jednak, że należy z niego całkowicie zrezygnować. Wręcz przeciwnie! Dzieci każdego dnia, bez względu na pogodę powinny zaczerpnąć świeżego powietrza, pobawić się, pobiegać, pospacerować. Gdy spadnie śnieg, pod nadzorem rodzica mogą wyjść na łyżwy, sanki, ulepić bałwana lub igloo.

Dedykowany zimowym zabawom i aktywnościom sprzęt jest w tym czasie absolutną podstawą. Na sankach z górek i skarp zjeżdżali już nasi rodzice i dziadkowie. Ponadczasowe zabawki tego typu chyba nigdy się nie zestarzeją. A dzisiejsza oferta przeróżnych ślizgaczy jest tak rozbudowana, że nawet dla małego dziecka można znaleźć odpowiedni gadżet. Dla maluszków polecane są sanki, które mają oparcia, niektóre także miękkie materacyki i podnóżki. Nieco starsze dzieci mogą korzystać z nartosanek, klasycznych sanek albo plastikowych ślizgaczy.

Pomysły na zimowe zabawy i aktywności

Na aktywnościach na świeżym powietrzu, lista zimowych zabaw się jednak nie kończy. Równie ciekawe są propozycje tych, którymi można się cieszyć w domu. Z kubkiem ciepłego kakao warto zorganizować seans filmowy lub bajkowy. Jeśli najmłodsi lubią prace plastyczne, dobrym rozwiązaniem jest przygotować wraz z nimi świąteczne, papierowe dekoracje. Dzięki temu dzieci mogą spędzić czas kreatywnie na dobrej zabawie.

W obliczu zbliżającej się gwiazdki warto zaangażować dzieci we wszystkie przygotowania świąteczne. Pieczenie, a następnie dekorowanie pierników jest doskonałą zabawą, nie wspominając już o ubieraniu choinki! W trakcie wymienionych aktywności można porozmawiać z latoroślami na tematy bożonarodzeniowe, wytłumaczyć rodzime tradycje, śpiewać kolędy czy przybliżyć dzieciom istotę Świąt Bożego Narodzenia.

Bez względu na porę roku, warto spędzać z dziećmi jak najwięcej czasu. Wbrew pozorom, okres zimowy w niczym nie ustępuje letnim wakacjom. By cieszyć się wspólnymi chwilami, wystarczy tylko korzystać z sezonowych atrakcji, pielęgnować zwyczaje i być otwartym na dziecięce pomysły.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij