dzieciprzyplanszy.pl

Blog tematyczny o grach dla dzieci i rodzicielstwie.

Żółwie z Galapagos – gra planszowa dla całej rodziny!

Żółwie z Galapagos – gra planszowa dla całej rodziny!

Gra planszowa to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj rozrywki ze względu na interakcję i wspólną zabawę, jaką niesie ze sobą planszówka. Dlatego też, dzisiaj chcemy przedstawić Wam grę – Żółwie z Galapagos, która oferuje wiele rozrywki dla całej rodziny.

Zobacz także: https://www.dzieciprzyplanszy.pl/baba-jaga/

Żółwie z Galapagos

Żółwie z Galapagos to gra, w której gracze wcielają się w rolę żółwi i rywalizują o to, kto jako pierwszy dotrze na końcowe pole planszy. Gra jest przeznaczona dla 2-7 graczy, a czas rozgrywki to około 20-30 minut.

Gra „Żółwie z Galapagos” to szybka i łatwa do nauczenia planszowa gra, która jest przeznaczona dla dzieci w wieku 7 lat i starszych. Może być również świetną zabawą dla dorosłych graczy. Czas rozgrywki wynosi około 30 minut, co sprawia, że jest to idealna gra na szybką rozrywkę.

Zasady gry

Gracze przesuwają swoje żółwie po kolei, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Rozpoczyna osoba, która ostatnio karmiła żółwia. Podczas swojej kolejki, gracz rzuca kostką lub kostkami – jedną po drugiej. Po każdym rzucie, gracz decyduje, czy chce zakończyć swoje ruchy i przemieścić swojego żółwia, czy też ryzykuje rzut kolejną kostką.

Jeśli suma oczek na kostkach po kolejnym rzucie przekroczy wartość 7, gracz traci swoją kolejkę i musi zwrócić swojego żółwia na tratwę, chyba że już stoi na tratwie – wtedy pozostaje na swoim miejscu.

Żółwie przemieszczają się po polach dookoła wyspy, zaczynając od pola numer 1 i poruszając się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli żółw dotrze do pola numer 21, kontynuuje swoją podróż, poruszając się kolejnym okrążeniem.

Żółw przesuwa się o ilość pól, równą sumie oczek na kostkach, pomnożoną przez liczbę użytych kostek. Jeśli gracz rzuci jedną kostką, przemieszcza żółwia o tyle pól, ile wynosi suma oczek na kostce. Jeśli gracz rzucił dwiema kostkami (i suma nie przekroczyła 7), suma oczek jest podwajana. Jeśli gracz rzucił trzema kostkami (i suma nie przekroczyła 7), suma oczek jest potrójnie pomnożona.

Podczas ruchu, żółwie mogą wyprzedzać się nawzajem. Jeśli żółw zakończy swój ruch na polu, które jest już zajmowane przez innego żółwia, wskakuje na jego grzbiet, tworząc stos. Na jednym polu może znajdować się dowolna liczba żółwi ustawionych jeden na drugim. Poruszający się żółw zabiera ze sobą wszystkie żółwie, które znajdują się na jego grzbiecie, natomiast żółwie, które znajdują się na dole pozostają na swoim miejscu.

Jeśli żółw musi wrócić na tratwę, zabiera ze sobą tylko żółwie, które ma na sobie. Żółwie na tratwie zawsze stoją oddzielnie. Gracz, którego żółw jest na wierzchu stosu, decyduje za graczy, których żółwie znajdują się pod spodem, czy mają kontynuować swój ruch, czy zakończyć go.

W dowolnym momencie gry można podejrzeć swoje zdobyte karty. W momencie, gdy w stosie nie pozostanie już żadna karta, gra się kończy. Zwycięzcą zostaje gracz, który zebrał najwięcej jaj na swoich kartach.

Podsumowanie

Podsumowując, gra „Żółwie z Galapagos” to świetna propozycja dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Gra jest łatwa do nauczenia się, a jej zasady są intuicyjne. W trakcie gry można się świetnie bawić i jednocześnie rozwijać swoją spostrzegawczość i umiejętność podejmowania decyzji.

FAQ

Ile osób może grać w grę „Żółwie z Galapagos”?

Gra jest przeznaczona dla 2-7 graczy.

Jakie są umiejętności rozwijane przez grę „Żółwie z Galapagos”?

Gra rozwija umiejętności, takie jak: praca w zespole, planowanie strategii oraz radzenie sobie w sytuacjach stresowych.

Jak długo trzeba uczyć się zasad gry?

Zasady gry są proste i intuicyjne, więc nie jest konieczne wiele czasu poświęcanie na naukę.

Udostępnij