dzieciprzyplanszy.pl

Blog tematyczny o grach dla dzieci i rodzicielstwie.

Zielona szkoła: jak wybrać dobry ośrodek?

Zielona szkoła: jak wybrać dobry ośrodek?

Zielone szkoły to bardzo popularne wyjazdy organizowane zarówno przez szkoły publiczne i prywatne, jak i szkoły tańca, językowe czy kluby sportowe. Celem jest oczywiście integracja młodych ludzi oraz zapewnienie im atrakcyjnego czasu i oddechu od codziennych obowiązków. Warunkiem udanego wyjazdu jest zorganizowanie zielonej szkoły w odpowiednim ośrodku kolonijnym. Jaki wybrać? Czym się kierować? Po kilka wskazówek zapraszamy do naszego artykułu.

Standard bazy noclegowej

Podstawowym kryterium wyboru ośrodka organizującego zieloną szkołę jest to, jaki oferuje standard. Dziś dzieci nie chcą już wypoczywać w słabych czy spartańskich warunkach, nawet wyjeżdżając tylko na kilka dni. Wiele z nich zasmakowało wysokiego standardu podczas wakacji z rodzicami i zwyczajnie trudno byłoby im zaakceptować np. koedukacyjne łazienki.

Stąd w pierwszej kolejności zawsze sprawdzamy, czy dany ośrodek gwarantuje wysoki standard bazy noclegowej – w Polsce bez problemu znajdziemy ośrodki dla dzieci i młodzieży nawet o standardzie hotelowym.

Atrakcje do dyspozycji dzieci i młodzieży

To druga kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Planując zieloną szkołę warto zawczasu zadbać o to, aby młodzi ludzie nie mieli czasu na nudę. To gwarantuje bogata oferta atrakcji dostępnych na terenie ośrodka.

Dobre ośrodki kolonijne zapewniają m.in. boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, korty tenisowe, baseny pływackie, nawet strzelnicę czy sale zabaw. Dzięki temu zielona szkoła upłynie młodzieży bardzo aktywnie.

Okolica

Ważne jest, aby młodzi ludzie mogli spędzić fajny czas w pięknym miejscu, niekoniecznie daleko od domu, natomiast mając możliwość zmiany otoczenia. Nie musi to być od razu wyjazd nad morze czy w wysokie góry – zwłaszcza, że te najpopularniejsze kurorty mogą być mocno zatłoczone w okresie organizacji zielonych szkół. Warto poszukać czegoś oryginalnego, a równie pięknego, najlepiej w tych mniej znanych turystycznie zakątkach Polski (np. na Śląsku).

Zaplecze do zajęć dodatkowych

Często jest tak, że program zielonej szkoły przewiduje różnego rodzaju zajęcia – na przykład treningi sportowe, pogadanki, zajęcia integracyjne, wyrównawcze, pedagogiczne itd. W takim przypadku należy się upewnić, że na terenie ośrodka będzie można skorzystać z dobrze wyposażonych, komfortowych sali do przeprowadzania tego typu zajęć.

Wyżywienie

Zielona szkoła to zwykle wyjazd na minimum 2-3 dni, co oczywiście wymaga zapewnienia dzieciom pełnego wyżywienia. Codzienne chodzenie do barów czy restauracji jest nie tylko niewygodne, ale też drogie, dlatego radzimy postawić na ośrodek, który zapewnia pełnowartościowe posiłki – również spełniające potrzeby alergików (warto o to dopytać).

Legalna działalność ośrodka kolonijnego

To często pomijana, a przecież niezwykle ważna kwestia. Zanim zarezerwujemy pobyt w ośrodku kolonijnym, należy upewnić się, że działa on w pełni legalnie. Świadczy o tym wpis do rejestru organizatorów turystyki dla danego województwa, w którym znajduje się ośrodek.

Relaks Międzybrodzie: zawsze udana zielona szkoła

Wszystkie omówione kryteria wyboru ośrodka kolonijnego spełnia Relaks Międzybrodzie, czyli obiekt zbudowany i zorganizowany stricte z myślą o wypoczynku dzieci i młodzieży. Ośrodek znajduje się w pięknym, a wciąż mało znanym zakątku Polski – w Międzybrodziu Żywieckim, urokliwej miejscowości położonej około 15 kilometrów od Żywca, na wschodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego i południowym zboczu Góry Żar.

Relaks Międzybrodzie to jeden z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych ośrodków kolonijnych w Polsce, w którym rokrocznie wypoczywa około 4000 dzieci. Ośrodek organizuje zarówno kolonie, jak i zielone szkoły – co ważne, jego oferta jest skierowana również do partnerów, którzy sami nie zajmują się organizacją wyjazdów i pobytów, jak np. kluby sportowe, szkoły językowe etc.

Ze szczegółami oferty organizacji zielonych szkół w ośrodku Relaks Międzybrodzie można się zapoznać na stronie internetowej miedzybrodzie.net.pl/zielonaszkola.

Udostępnij