dzieciprzyplanszy.pl

Blog tematyczny o grach dla dzieci i rodzicielstwie.

Duuuszki w kąpieli – prosta i zabawna gra dla całej rodziny

Duuuszki w kąpieli – prosta i zabawna gra dla całej rodziny

Gra planszowa „Duuuszki w kąpieli” jest polską adaptacją światowego bestsellera „Geistesblitz” i oferuje ekscytującą rozgrywkę rodzinną, która może być rozgrywana przez maksymalnie 8 graczy. Instrukcja gry jest prosta i można się z nią zapoznać w artykule.

Agenda:

  • Duuszki w kąpieli – opis
  • Jak grać w Duuuszki w kąpieli?
  • Co znajduje się w pudełku gry?

Zobacz także: https://www.dzieciprzyplanszy.pl/plusk/

Duuuszki w kąpieli

Kontynuacja bestsellerowej gry „Duuuszki”, czyli „Duuuszki w kąpieli”, to gra, w którą można grać samodzielnie lub połączyć ją z oryginalną wersją, tworząc „Superwersję”. Podobnie jak w poprzedniej części, gracze muszą jak najszybciej łapać przedmioty leżące na stole. W pudełku znajdują się nowe „kąpielowe” przedmioty i dodatkowe warianty, które urozmaicają rozgrywkę. „Duuuszki w kąpieli” to idealna gra imprezowa, która wymaga refleksu i spostrzegawczości. Gracze muszą być szybcy jak błyskawica, a także zachować czystość, ponieważ gra odbywa się w kąpieli.

Jak grać w Duuuszki w kąpieli?

W grze imprezowej, która umożliwia jednoczesną rozgrywkę aż 8 graczom, na stole ustawionych jest 5 przedmiotów w różnych kolorach. Gracze kolejno wykładają karty, na których znajdują się dwa z tych przedmiotów, z których jeden zawsze jest we właściwym kolorze i kształcie. W przypadku kiedy żaden z przedmiotów na karcie nie odpowiada właściwemu kolorowi, gracze muszą złapać przedmiot, który nie występuje na danej karcie ani pod względem kształtu, ani pod względem koloru. Mimo pozornego skomplikowania, istnieje tylko jedna właściwa odpowiedź, którą należy złapać. Gracz, który najszybciej złapie właściwy przedmiot, otrzymuje punkt, natomiast za popełnione błędy trzeba oddać jedną z wcześniej zdobytych kart. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej punktów.

Co znajduję się w pudełku? Czy są to duszki?

W drugiej odsłonie gry „Duuuszki” znajduje się pudełko pełne duszków, w skład którego wchodzą:

  1. biała figurka ducha,
  2. czerwony ręcznik,
  3. zielona figurka żaby,
  4. niebieska szczotka,
  5. szara wanna, s
  6. ześćdziesiąt kart
  7. oraz krótka instrukcja.

Wszystkie te elementy zajmują niewielką przestrzeń, co oznacza, że grę można z powodzeniem rozegrać niemal w każdych warunkach, na małej płaskiej powierzchni. Figurki wykonane są z dobrych materiałów, jednak niektóre z nich, takie jak szara wanna, wydają się być nieco zielonkawo-niebieskie, co może wprowadzać pewne nieporozumienia, dopóki gracze nie przyzwyczają się do ich nazewnictwa. Niemniej jednak, nie ma to znaczącego wpływu na przebieg rozgrywki.

Podsumowanie

Duuuszki w kąpieli to gra przeznaczona dla dwóch do ośmiu graczy, ale zazwyczaj sprawdza się najlepiej przy większej ilości uczestników, ponieważ zwiększa to rywalizację i emocje. Choć gra jest prosta, wymaga refleksu i spostrzegawczości, co rozwija zręczność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji u dzieci. Dorośli mogą ją potraktować jako świetny sposób na rozgrzewkę przed planszówkową imprezą, ponieważ zapewnia wiele śmiechu i dobrej zabawy. Dzięki różnorodności zastosowania, Duuuszki w kąpieli są doskonałą grą dla każdego.

FAQ

Na ile osób jest gra „Duuuszki w kąpieli”?

Gra przeznaczona jest na 2-8 osób.

Od jakiego wieku można grać w „Duuuszki w kąpieli”?

W grę mogą grać dzieci od 8 roku życia.

Czy „Duuuszki w kąpieli” to dynamiczna gra?

To szybka i dynamiczna rozrywka, w której kluczowe są spostrzegawczość i refleks uczestników. W trakcie rozgrywki można się spodziewać salw śmiechu, aktywności umysłowej oraz wspaniałej zabawy.a.

Udostępnij