W tej świetnej grze imprezowej, gracze budują wieżę z drewnianych klocków, gdzie umiejętności zręczności i taktyki są kluczowe. W trakcie gry, gracze na przemian dokładają klocki do wieży, która staje się coraz mniej stabilna z każdym kolejnym poziomem. Emocje rosną wśród graczy, aż w końcu jeden z nich popełnia błąd i cała wieża się zawala, wpadając do wody.

Agenda:

  • „Plusk!” – opis gry
  • Zasady gry
  • Dla kogo jest przeznaczona gra „Plusk!”?
  • Zawartość gry

Zobacz także: https://www.dzieciprzyplanszy.pl/duuuszki-w-kapieli/

Gra „Plusk!”

Podczas samej gry budowanie wieży wzbudza silne emocje, szczególnie gdy stawiamy ją w znacznej wysokości. Mimo że klocki są niewielkich rozmiarów, ich krawędzie pozwalają na budowanie dość dużych wież. Jest to dużym plusem, ponieważ gdyby klocki szybko się rozsypywały, gra stałaby się nudna i pozbawiona emocji. Natomiast w tej grze gracze mogą śmiało budować coraz wyższe wieże, nawet do 10 klocków i wyżej. Można wspiąć się coraz wyżej, aż do chwili, gdy… klocki spadną i plusk do wody! 🙂

Zasady gry „Plusk!”

Zasady gry „Plusk!” są łatwe do przyswojenia. Gracze wybierają na przemian klocki, aż do wyczerpania zapasu. Następnie najmłodszy gracz wybiera podstawę i przekazuje ją graczowi po swojej lewej stronie. Gra rozpoczyna się, gdy gracz, który ustawił podstawę, wybiera klocek, który pasuje do ostatnio ustawionego i podaje go graczowi po swojej lewej stronie. Gracz musi go umieścić na wieży w taki sposób, aby nie zniszczyć jej. Jeśli graczowi nie uda się tego dokonać, musi wybrać trzy klocki z rozsypanych i dodać je do swojej kolekcji, a resztę odłożyć do pudełka. Gra kończy się, gdy któryś z graczy pozbywa się wszystkich swoich klocków lub zdobywa 3 punkty poprzez przewrócenie wieży przez gracza po jego lewej stronie.

Dla kogo jest przeznaczona gra „Plusk!”?

„Plusk!” to gra planszowa przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku od 6 lat, którzy rozgrywają ją w czasie około 20 minut.

Może to być świetna gra rodzinna lub imprezowa, która wzbudza silne emocje i z pewnością dostarczy Wam wiele rozrywki. Jednak warto zauważyć, że gra może okazać się niewłaściwa, jeśli jedna z osób będzie znacznie słabsza w grze (na przykład w przypadku, gdy grają razem nastolatkowie i młodsza osoba). Z jakiego powodu? Ponieważ w takiej sytuacji, najczęściej gracz, który ma swoją kolejkę przed najmłodszym uczestnikiem będzie wygrywał. Jednakże, nie oznacza to, że gra nie nadaje się dla dzieci, ponieważ najmłodsze osoby mogą grać ze sobą bez problemu!

Zawartość gry

Gra „Plusk!” składa się z:

  • 30 drewnianych klocków w 6 kolorach i 5 różnych rozmiarach,
  • a także 18 znaczników wody.

Wszystkie elementy gry znajdują się w niewielkim i praktycznym metalowym pudełku, co czyni ją idealnym towarzyszem na podróże.

FAQ

Ile graczy może uczestniczyć w rozgrywce w „Plusk!”?

Gra Plusk! jest przeznaczona dla 2-6 graczy.

Czy gra jest łatwa do zrozumienia dla dzieci?

Tak, gra jest łatwa do zrozumienia dla dzieci, ale jednocześnie wciągająca dla dorosłych.

Jaki jest minimalny wiek, aby zagrać w tę grę?

Minimalny wiek graczy, którym zaleca się grę to 6 lat.