dzieciprzyplanszy.pl

Blog tematyczny o grach dla dzieci i rodzicielstwie.

Pomysły na weekendowy relaks dla rodziców z dzieckiem

Pomysły na weekendowy relaks dla rodziców z dzieckiem

Wakacje to doskonały czas na wypoczynek na świeżym powietrzu, jak również zacieśnianie więzów z najmłodszymi. Dla dzieci najbardziej atrakcyjne mogą wydawać się wypady nad morze albo w góry, ale niekoniecznie sprawdzą się one jako wyłącznie weekendowe wypady. Co warto zatem wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniego wypoczynku dla całej rodziny?

Weekend pod namiotem – relaks na łonie natury

Jednym z ciekawszych pomysłów może być zorganizowanie biwaku pod chmurką. Zależnie od preferencji może to być biwak na polu kempingowym lub namiotowym, jak również na dziko, czyli w bezpiecznych, ale nieprzygotowanych pod względem obsługi miejscach. Niezależnie od wyboru, najważniejszym elementem takiego wypadu jest namiot, który zapewni schronienie oraz prywatność wszystkim wypoczywającym osobom.

W przypadku samotnego wyjazdu może być to namiot jednoosobowy, który nie tylko nie zajmuje wiele miejsca, ale pozwala też na jego szybkie rozstawienie i złożenie w przypadku pogorszenia pogody. Dla rodziny mogą sprawdzić się namioty kempingowe dla 2-3 osób, posiadające samonośną strukturę oraz łatwy do zamontowania i zdemontowania stelaż. Tego rodzaju obiekty wykonane są zwykle z materiałów nieprzepuszczających wody i zapewniających doskonałą ochronę przed wiatrem oraz promieniowaniem słonecznym.

Podczas wypadu pod namiot śmiało można eksplorować przyrodę wokół w pojedynkę lub z dziećmi, co pozwoli na zbudowanie niezwykle silnej więzi, jak również na powołanie nowych, wspaniałych wspomnień nawet na całe życie.

Weekend na wsi, czyli agroturystyka dosłownie dla każdego

Równie ciekawym pomysłem na weekendowy wypad może okazać się agroturystyka, czyli kilkudniowy wyjazd na klasyczną, polską wieś. Dla niektórych dzieci taka atrakcja to jedyna szansa, by móc z bliska obcować z tradycjami naszego kraju, takimi jak samodzielnie wyrabianie i wypiekanie chleba, sianie i zbieranie plonów czy choćby obserwowanie, w jaki sposób funkcjonuje społeczność odmienna od miejskiej.

Dla najmłodszych największą atrakcję mogą jednak stanowić zwierzęta, a w przypadku agroturystyki wybór jest ogromny. Weekend może okazać się świetnym czasem na poznawanie zwyczajów kaczek i gęsi, dokarmianie małych prosiaków, a nawet przejażdżki powozem pod czujnym okiem prowadzących. W niektórych obiektach oferuje się również naukę jazdy konnej od podstaw, spływy rzeką lub szereg innych, niesamowitych atrakcji.

Pierwszy wspólny weekend z maluchem – dokąd pojechać?

Dla świeżo upieczonych rodziców wypad z dzieckiem może wydawać się stresujący, jednak dobrze zaplanowany wyjazd z pewnością przyniesie ze sobą wiele wyjątkowych chwil, wartych wspominania. Interesującym wyborem może być dwudniowy pobyt nad polskimi jeziorami lub zwiedzanie okolicy pod okiem przewodnika albo w pojedynkę. Dla malucha będzie to interesująca odmiana od codziennych widoków, a dla młodych rodziców szansa na relaksujący czas. Warto pamiętać, że niektóre ośrodki oferują pomoc w opiece nad dziećmi, co pozwala rodzicom w czasie wyjazdu znaleźć również chwilę tylko dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij