Planszówki wygrały z pierwszym prawdziwym dniem wiosny

Marcin Niebudek

Kolejna Planszarnia za nami. Spotkaliśmy się w niedzielę 14 kwietnia tradycyjnie w Klubodzieciarni. Tym razem dotarłem wcześniej, żeby rozłożyć gry. Było piękne, słoneczne popołudnie (pierwsze od dawna) i zastanawialiśmy się przez moment, czy taka pogoda nie odbierze nam uczestników. Na szczęście nie zawiedliście i już przed czwartą pierwsze dzieciaki zaczynały partię w „Małego Księcia”.

Planszarnia 5 - Gry

Strasznie miło było zobaczyć zarówno stałych bywalców naszych spotkań jak również rodziny, które gościliśmy po raz pierwszy na poprzednim spotkaniu, a które wróciły po raz kolejny! Czyli się podobało! A żeby tego było mało, to jeszcze dotarli nowi goście! Yupii! Planszomaniaków znów przybyło i tak trzymać!

Planszarnia 5 - Mały Książę

Tym razem, dzięki wsparciu wydawnictw Granna, REBEL.pl i BARD mogliśmy pokazać całkiem nowe gry. W ruch poszły więc „Hej, to moja ryba!„, „IQ Rodzinki„, „Mały Książę„, „Dzieci z Carcassonne” oraz duże „Carcassonne„. Także temat spotkania wyczerpaliśmy praktycznie kompletnie. Nie wytoczyliśmy tylko „Memory”, no bo jak tu proponować 4-latkom taką prostą grę, kiedy one siadają z prowadzącym bez zająknięcia do partyjki w „Dobble” :-)

Planszarnia 5

Planszarnia 5 - Hej, to moja ryba!

Planszarnia 5 - Dzieci z Carcassonne

Z kolejnych stolików rozlegał się też dźwięk dzwonka hotelowego oznajmiając zdobycze w „Halli Galli”. Gdzieniegdzie wybuchała bomba z „Tik, Tak, Buum! Junior”, a po stołach krążyły pociągi z gry „Z drogi śledzie, pociąg jedzie!” oraz rozbiegane zwierzęta z „Super Farmera” oraz „Rancho”.

Planszarnia 5 - Nagroda

Dzięki hojności Granny mogliśmy tym razem rozlosować jedną z gier wśród uczestników spotkania. Szczęśliwą posiadaczką „Wilków i Owiec” została Julka, ale i pozostałe dzieci opuszczały spotkanie z rękami pełnymi kolorowych zdobyczy w postaci pięknych zakładek z gier.

Pozostaje mi tylko podziękować wszystkim za przybycie i do zobaczenie przy planszy! Następne spotkanie już w maju. Serdecznie dziękujemy wydawnictwom za przekazanie swoich gier. Wszystkie tak się podobały, że trafią na stałe do zestawu gier Planszarniowych!

REBEL.plGrannaBard

Więcej zdjęć ze spotkania na naszej stronie na Facebooku.