dzieciprzyplanszy.pl

Blog tematyczny o grach dla dzieci i rodzicielstwie.

Gra Pędzące Jeże – szalona i ekscytująca zabawa dla całej rodziny

Gra Pędzące Jeże – szalona i ekscytująca zabawa dla całej rodziny

Gra Pędzące Jeże to jedna z tych gier planszowych, które błyskawicznie przyciągają uwagę swoją oryginalną tematyką i nietypowym podejściem do rozgrywki. Gracze wcielają się w rolę jeży, które ścigają się po planszy, skacząc przez przeszkody i omijając zagrożenia. To nie tylko zabawa dla dzieci – dorosłym również przypadnie do gustu jej szybki rytm i elementy strategiczne.

Agenda:

  • Co to jest Gra Pędzące Jeże?
  • Zasady gry
  • Mechanika i elementy gry
  • Dla kogo jest ta gra?

Zobacz także: https://www.dzieciprzyplanszy.pl/gra-smok-obibok-niekonczaca-sie-przygoda/

Gra Pędzące Jeże

Gra Pędzące Jeże została wydana przez wydawnictwo Rebel, znanego z wydawania gier planszowych i karcianych. Jej autorami są Rafał Cywicki i Marek Mydel, którzy zaprojektowali nietypową i zabawną grę dla całej rodziny. W grze gracze wcielają się w rolę jeży, którzy ścigają się po planszy, omijając przeszkody i zdobywając punkty.

Zasady gry

Zwycięzcą będzie ten, kto zdobędzie najwięcej punktów za całą grę. Punkty są przyznawane za karty, które mamy w ręce, a ich wartość jest mnożona przez wartość punktową jeży na planszy. Na przykład, jeśli mamy dwie karty żółtego jeża w ręce, a żółty jeż na planszy jest w wartości 1, otrzymujemy 2 punkty. Jeśli mamy kartę fioletowego jeża, który stoi na polu „-1”, tracimy jeden punkt. Dodatkowo, gracz, który doprowadzi jeża do mety, otrzymuje 3 punkty. Gra składa się z tylu rund, ile graczy jest przy stole, a zwycięzcą jest ten, kto uzyska najwięcej punktów.

Zobacz także: Ranking TOP 6 – jaki pies dla dzieci będzie odpowiedni?

Rozgrywka

W pierwszej rundzie, gracz który ostatnio zjadł jabłko lub najmłodszy gracz, rozpoczyna grę. Wybiera dowolną kartę z ręki i kładzie ją na stole obrazkiem do góry. Wszystkie karty wyłożone w ten sposób są odkładane na jeden wspólny stos. Następnie, gracz przemieszcza jeża w kolorze, który jest pokazany na karcie, o określoną liczbę pól – może to być jedno pole lub dwa pola. W przypadku karty z tęczowym jeżem, gracz może przesunąć jeża w dowolnym kolorze. Po wyłożeniu karty i przesunięciu jeża, gracz kończy swój ruch, a następna osoba zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, podejmuje swoją turę.

Liczenie punktów

Runda kończy się natychmiast, gdy jeden z jeży osiągnie ostatnie pole z liczbą 3. Gracze otrzymują punkty za karty, które trzymają w ręku (czyli których nie wyłożyli). Każda karta daje tyle punktów, ile jest warta pole, na którym stoi jeż w kolorze odpowiadającym karcie. Jeśli na przykład zielony jeż stoi na polu o wartości 2, to każda zielona karta będzie warta 2 punkty. Karty jokerów nie dają punktów. Dodatkowo, gracz, który przesunął swojego jeża na ostatnie pole (zakończył rundę), otrzymuje dodatkowo 3 punkty. Każdy gracz podsumowuje swoje punkty i bierze żetony o odpowiedniej wartości. Gracze trzymają zdobyte żetony przed sobą do końca gry. Jeśli gracz uzyskał ujemny wynik, zdobywa 0 punktów (nie traci punktów zdobytych we wcześniejszych rundach). Nowa runda zaczyna się od gracza po lewej stronie gracza, który rozpoczął poprzednią rundę.

Koniec gry

Gra kończy się po rozegraniu rundy przez każdego gracza. Następnie uczestnicy podliczają punkty zdobyte przez całą grę. Ten, kto ma najwięcej punktów, wygrywa. W przypadku remisu zwycięzcą zostaje gracz, który uzyskał więcej punktów w ostatniej rundzie.

Dla kogo jest ta gra?

Gra Pędzące Jeże to zabawa dla całej rodziny. Z jednej strony, prosta mechanika i szybki rytm rozgrywki sprawiają, że ta gra jest idealna dla dzieci powyżej 6 roku życia. Z drugiej strony, elementy strategiczne i interakcja między graczami sprawiają, że dorosłym również przypadnie do gustu ta gra.

Podsumowanie 

Gra Pędzące Jeże to świetna zabawa dla całej rodziny. Prosta mechanika, szybki rytm i elementy strategiczne sprawiają, że ta gra jest idealna dla dzieci i dorosłych. Elementy interakcji między graczami dodają dodatkowego wymiaru i sprawiają, że gra jest emocjonująca i nieprzewidywalna.

Udostępnij