O nas

Jest nas czworo. Tata Marcin, mama Magda oraz synowie Tomek i Mateusz. Ja, czyli Marcin, daję tutaj upust swoim pisarskim zapędom. Magda wraz z Tomkiem wiernie towarzyszą podczas rozgrywek w coraz to nowe gry planszowe. Mateusz na razie się przygląda i czasem pokrzykuje z kolan mamy. Ostatnio wykonał swój pierwszy rzut kostką :-)

Empatio pod Ślężą

Grałem w planszówki praktycznie od młodości. Pamiętam wieczorne sesje z „Magią i Mieczem” podczas obozu zimowego w podstawówce. Potem był „Warhammer Fantasy Battle”, „Magic: The Gathering”, aż w końcu z braku czasu i towarzyszy do grania (w sumie bardziej z braku czasu) sprzedałem figurki Leśnych Elfów do WFB. Sprzedałem też karty do Magic’a (moi synowie kiedyś mi to wypomną).

Kiedy Tomek nieco podrósł, przyszła pora na puzzle i proste gry dla dzieci. Nastał czas nieśmiertelnego „Grzybobrania”… Aż pewnego zimowego wieczoru w głowie Magdy zrodził się pomysł, aby zażyczyć sobie pod choinkę grę planszową dla dorosłych. Wybór padł oczywiście na „Osadników z Catanu”, do których dołączyły „Zaginione Miasta”. I tak ponad 5 lat temu do naszego życia wróciły nowoczesne planszówki.

Moje Dinozaury - bawienie się

No tak… Piszę tutaj o grach dla dorosłych, a ty Czytelniku zastanawiasz się co to ma wspólnego z „Dziećmi przy planszy”? Otóż… Z Tomkiem gramy w przeróżne gry od kiedy skończył 2 lata. Nasza kolekcja urosła obecnie grubo ponad 300 tytułów, z czego ponad połowa to gry dla dzieci. Uważamy taki rodzaj rozrywki za doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Widzimy jak Tomek dzięki planszówkom zdobywa lub doskonali różne umiejętności. Wreszcie, zaczęliśmy promować ten sposób zabawy wśród zaprzyjaźnionych rodziców, co zostało bardzo dobrze przyjęte. Nasz młodszy synek nie ma już wyjścia i musi zostać planszomaniakiem :-) Dlatego zdecydowaliśmy się podzielić naszymi doświadczeniami publicznie.

Zapraszam do czytania,
Marcin Niebudek

Kontakt z nami

Jeśli macie do nas jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy (w miarę naszych możliwości i wiedzy oczywiście). Piszcie na adres ze stopki.

A na żywo można nas spotkać przy planszy we Wrocławiu, podczas Planszarni :-)