Jak oceniamy gry?

Na naszej stronie możecie znaleźć recenzje gier dla dzieci. Oprócz opisywania samych gier, tego co znajdziecie w pudełku i jakie mamy wrażenia z rozgrywki postaramy się też udzielić odpowiedzi na pytania:

  1. Dla jakiego przedziału wiekowego najlepiej, naszym zdaniem, nadaje się dana gra? Zdarzy się, że ocena ta będzie odbiegać od oficjalnej kategorii wiekowej podanej na pudełku (i to w obie strony).
  2. Jakich umiejętności wymaga od dziecka gra? Chodzi o to, żebyście mogli sami ocenić czy wasze dziecko da sobie radę, czy też nie.
  3. Czego gra dzieci nauczy? To będzie się wiązało z tym, czego gra wymaga, ale często chodzi o to, żeby jakieś umiejętności nabyć, a nie już je posiadać siadając do gry. Także tutaj wskazywać będziemy walory edukacyjne, których zawsze w dziecięcych grach szukamy.

Oprócz tego będziemy dawać grom ocenę liczbową. Przyjmujemy tutaj skalę 4-stopniową. Wydaje się nam, że dokładniej nie jesteśmy w stanie podzielić i ocenić gier dla dzieci. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to zawsze możemy wystawić ocenę z plusem lub minusem, ale postaramy się tego nie nadużywać.

5 – bardzo dobra gra

Gra, którą zdecydowanie warto mieć, bo zapewnia doskonałą zabawę na wiele dni/tygodni i należy do naszych ulubionych. Taką ocenę będą dostawały między innymi gry, które rosną z nami i można w nie zagrać zarówno z małym przedszkolakiem, jak i 7-8 latkiem.

4 – dobra gra

Gra warta swej ceny, w którą lubimy grać, ale nie należy do ulubionych. Ściągamy ją z półki rzadziej, ale jednak do niej wracamy. Zwykle na taką ocenę zasłuży gra, która szybko się ogrywa i zaczyna nudzić po kilkunastu rozgrywkach. Taką należy na jakiś czas odłożyć i wrócić do niej po np. miesiącu, żeby znowu sprawiła radość.

3 – przeciętna

Nie odmówimy zagrania w taką grę, skoro już ją mamy, ale drugi raz pewnie byśmy jej nie kupili.

2 – słabizna

Nie znajdujemy w niej praktycznie nic ciekawego. Nie warto kupować. No dobra, pewnie nie zobaczycie takiej oceny tutaj zbyt szybko, bo mamy tyle fajnych gier do opisania, że nie zawracalibyśmy sobie taką grą głowy, a i wybieramy gry dość uważnie. Jeśli jednak na taką trafimy to was ostrzeżemy.

Jeśli macie sugestie, zwłaszcza co do pytań, jakie postawimy ocenianym grom, to piszcie, a my postaramy się na nie przy każdej recenzji odpowiedzieć.